Koło robotyki POLOBOT

KOŁO ROBOTYKI POLOBOT
W SZKOLE PODSTAWOWEJ W POŁOMI

Opiekun koła robotyki: Tomasz Lenart

Od września 2017 roku uruchomiono koło robotyki w Szkole Podstawowej w Połomi.

Cele dydaktyczne poruszane na zajęciach:

  • rozbudzanie zagadnień związanych z robotyką;
  • uczestnictwo w warsztatach i konkursach.

Uczniowie z koła robotyki uczestniczyli w następujących wydarzeniach:

2018-05-18 – Udział uczniów w konkursie GG Robot 2018

W dniach 18-19 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły tj. Michał Kwiatkowski, Piotr Pilecki oraz Ignacy Rość uczestniczyli w Wojewódzkim Konkursie Budowy i Programowania Robotów GG Robot 2018 „Kosmiczna gorączka złota” organizowanym przez Zespół Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym i Szkołę Podstawową nr 2 w Leżajsku. W pierwszym dniu zawodów otrzymali 33,5 pkt za eliminacje i prezentacje własnego robota uzyskując 21 miejsce z ponad 30 drużyn z całego Podkarpacia. W dniu 19 maja 2018 r uczestniczyli w rozgrywkach drużynowych awansując na 18 miejsce w całej kwalifikacji. Po zakończonych zawodach w Leżajsku udali się do Rzeszowa jako widzowie Międzynarodowych Zawodów Robotów 2018 „Robo~motion” . Tam z fascynacją obserwowali zmagania robotów.

2019-01-31 – Warsztaty w Regionalnym Centrum Robotyki Edukacyjnej w Grodzisku Górnym

31 stycznia 2019 r. uczniowie ze szkoły w Połomi udali się na warsztaty do Regionalnego Centrum Robotyki Edukacyjnej w Grodzisku Górnym. Celem tych warsztatów było wprowadzenie i zapoznanie uczestników z konkursem GGROBOT 2019. Na początku uczniowie wysłuchali wykładu dotyczącego założeń konkursu wraz z omówieniem zadań wykonywanych na nowym stole konkursowym. Następnie prowadzący przeprowadzili warsztaty pt. „Robotyka i programowanie z wykorzystaniem zestawów Lego Mindstorms EV3”. Na zakończenie uczniowie zwiedzili szkołę. Zapraszamy do galerii.

2019-05-11- III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Budowy i Programowania Robotów GGRobot 2019

Uczniowie naszej szkoły w składzie: Ignacy Rość, Martyna Nieroda, Wiktoria Szpond, Gabriela Szarek w dniach 10-11 maja 2019 r. brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Budowy i Programowania Robotów GGRobot 2019. Zajęli III miejsce, zdobywając statuetkę „Czempiona Robotyki” w kategorii klas 4-6. Uczniowie pokonali 20 zespołów z całej Polski. Przygotowywali się przez cały rok szkolny do zawodów pod nadzorem nauczyciela informatyki p. Tomasza Lenarta. Zaprezentowali samodzielnie zbudowanego i zaprogramowanego robota. W pierwszym dniu uczestniczyli w rozgrywkach eliminacyjnych, uzyskując wynik 147,5 pkt. W rozgrywkach drużynowych wygrali pojedynki z wieloma drużynami, przechodząc do półfinałów. Drużyna została nagrodzona w 2 kategoriach: najlepiej przygotowana dokumentacja i opis działania robota, III miejsce w podsumowaniu finałowym dla klas IV-VI.Warto wspomieć, że z naszej szkoły do konkursu przystąpiła również druga drużyna z klas VII-IIIG w składzie: Michał Kwiatkowski, Oskar Lew oraz Eryk Zamorski, którzy zajęli 9 miejsce w podsumowaniu finałowym dla klas VII-VIII oraz III gimnazjów. W konkursie przedstawili prezentację samodzielnie zbudowanego i zaprogramowanego robota. W rozgrywkach elimiacyjnych uzyskali wynik 155 pkt. W drugim dniu zmagań przy stołach konkursowych doszli do półfinałów. Serdecznie gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do galerii.

2020.01.10 – Udział uczniów w konkursie „Mój robot 2020”

10 stycznia 2020 r., dzień przed rozpoczęciem ferii zimowych, uczniowie szkoły udali się do Jarosławia na III Jarosławski Konkurs Budowy i Programowania Robotów ?Mój Robot 2020?. W zawodach robotów ze swojej kategorii dla klas IV – VI uczestniczyli w walkach sumo robotów i poruszaniu się robota w labiryncie na czas. Drużyna polobot932 w składzie: Ignacy Rość, Wiktoria Gorzynik i Gabriela Fularz zajęła 7. miejsce. Natomiast drużyna polobot126 w składzie: Martyna Nieroda, Gabriela Szarek i Rafał Łyszczarz zajęła 10. miejsce. Po konkursie uczniowie mieli możliwość zobaczyć rynek i zabytki Jarosławia. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy organizatorom za ciepłe przyjęcie naszych drużyn! Zapraszamy do galerii.

 

Ważne strony:

Konkurs GG ROBOT – Strona konkursowa GGROBOT 2020

1. Instrukcja budowy stołu 2019 – pobrano z ggrobot.pl

2. Zadania konkursowe 2019

3. Strona konkursowa GGROBOT 2018

4. Koło Robotyki Grodzisko Górne

5. Regulamin Ponadwojewódzkiego Konkursu Budowy i Programowania Robotów GG Robot 2019 Przyjaciele elektrycznego myślenia kategoria: uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej

6. Regulamin Ponadwojewódzkiego Konkursu Budowy i Programowania Robotów GG Robot 2019 Przyjaciele elektrycznego myślenia kategoria: uczniowie klas VII SP – III GIM

Konkurs Mój Robot

7. III Jarosławski Konkurs Budowy i Programowania Robotów Mój Robot 2020

Ten wpis został opublikowany w kategorii Koło robotyki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.