BALTIE GRA#01 – Jeździmy samochodzikiem

BALTIE GRA#01 Jeździmy samochodzikiem

Przygotuj grę poruszania się samochodzikiem po ekranie sceny. W grze mają zostać na początku wylosowane na ekranie sakiewki z monetami. Baltie zamieniony na samochód ma poruszać się po scenie i zbierać sakiewki. Jeżeli uzbiera 15 sakiewek gra kończy się. Utrudnieniem w grze mogą być pojawiające się losowo żaby, które mogą zasłonić sakiewki.

Zadanie 1. Przygotuj grę Jazda samochodzikiem, w której Baltie porusza się po scenie samochodem. Na początku programu wylosuj na ekranie 10 sakiewek. Dodaj licznik, który będzie zliczał zebrane sakiewki na ekranie sceny i wyświetlał wynik w lewym górnym rogu.

Zadanie 2. Dodajemy animację jadącego samochodu na początku gry z odliczaniem.

Zadanie 3. Tworzymy całą grę z utrudnieniami. Na początku gry uruchomiona zostanie animacja z odliczaniem i zasadami gry. Następnie samochód wróci na scenę z wylosowanymi sakiewkami. Podczas zbierania będą losowały się przeszkody – żaby i bonusy – kolejne sakiewki. Gdy samochód najedzie na sakiewkę otrzymuje dodatni punkt, gry najedzie na żabę ujemny punkt. Gra kończy się jak samochód uzbiera 15 sakiewek i zostanie wyświetlony komunikat „Koniec gry”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Baltie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.